Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-17 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Dom a Záhrada
  3. Odpudzovače zvierat
  4. DERAMAX Aves ultrazvukový odpudzovač kún a hlodavcov

DERAMAX Aves ultrazvukový odpudzovač kún a hlodavcov

  • TOP produkt
  • Doprava ZADARMO

Subultrazvukový plašič (odpudzovač) Deramax-Aves Prístroj Deramax-Aves je určený na využitie ako plašič (odpudzovač) vtákov. Generuje špecifické subul... celý popis
Dostupnosť
Skladom 2 ks
Doba dodania
Doručenie zajtra do 17:00. Objednajte dnes do 13:00
39,90 €
33,25 €
bez DPH
ks
Číslo produktu:821
EAN kód:8592932002600
Darček:Krájač a vykrajovač melónov
Výrobca:DERAMAX
Kompletné špecifikácie

Subultrazvukový plašič (odpudzovač) Deramax-Aves

Prístroj Deramax-Aves je určený na využitie ako plašič (odpudzovač) vtákov. Generuje špecifické subultrazvukové signály, ktoré sú pre vtáky veľmi nepríjemné, takže po krátkom čase chránený priestor opúšťa a hľadajú si nové útočisko mimo priestoru chráneného plašičom. V našich podmienkach je prístroj využiteľný predovšetkým ako plašič holubov, škorcov, vrabcov, kosov, havranov, vrán, datlov, strakapoudov apod. Prevádzka prístroja je úplne ekologická, bez využitia chemických prostriedkov.

Pulzná prevádzka batériového plašiča:
Jednou zo zásadných výhod batériového plašiča Deramax-Aves je optimalizovaná pulzná prevádzka, ktorá umožňuje vygenerovať ultrazvukové signály s veľmi vysokou hladinou akustického tlaku, pri minimálnej spotrebe energie. Optimalizovaná pulzná prevádzka plašiča a tým aj pulzný odber energie z batérie znamená niekoľkonásobne vyššiu efektivitu využitia kapacity batérie oproti bežným typom batériových plašičov. A to znamená niekoľkonásobné predĺženie doby výdrže batérie.

Rezonančné zosilnenie ultrazvukového signálu:
Plašič Deramax-Aves využíva rezonančné zosilnenie signálu, ktoré je dôležité pre dosiahnutie najvyššieho možného výkonu, pri čo najnižšej spotrebe energie. Kalibráciu kmitočtov, ktoré generujú elektronické obvody plašiča s rezonančnými kmitočtami použitých piezomeničov (ultrazvukových "žiaričov") vykonávame v rámci každej výrobnej série.

Napájanie plašiča Deramax-Aves:
Deramax-Aves je plašič s batériovým napájaním pomocou bežnej 9 V batérie. 9 V lítiová batéria udrží prístroj v chode 12 mesiacov. 9 V alkalická batéria udrží plašič v chode 6 mesiacov.

Cieľová skupina škodcov:
holuby, škorce, vrabce, kosi, havrany, vrany, datli, strakapoudi ai.

Odolnosť plašiča:
Vnútorné aj vonkajšie použitie. Plašič je odolný vode, snehu, vlhkosti, prachu, vysokej teplote aj mrazu (- 25 st. C až + 80 st. C).

Bezpečnosť plašiča Deramax-Aves:
Plašič generuje signál v subultrazvukovej oblasti (oblasť vysokofrekvenčného hluku). Z hľadiska vplyvu na človeka plašič Deramax-Aves neruší svoje okolie nepríjemným hlukom a spĺňa zákonné limity stanovené pre max. hladinu vysokofrekvenčného hluku aj ultrazvuku. Vplyv na domáce a hospodárske zvieratá: Tento plašič (odpudzovač) má v rámci svojho účinného dosahu negatívny vplyv aj na domáce mačky a psy. Nie je ale nutné riešiť nejaké zvláštne opatrenia strán domácich zvierat. Úplne postačuje, keď má domáce zviera možnosť voľne odísť z priestoru chráneného prístrojom. Plašič teda vášmu domácemu zvieraťu neublíži, len sa bude zviera tomuto priestoru vyhýbať. Vždy ale dbajte, aby domáce zviera malo možnosť odísť z chráneného priestoru, a nikdy nesmie byť tento typ plašiča použitý proti zvieraťu zatvorenému v koterci a pod.

Komfort prevádzky:
Prístroj nie je nutné nijako nastavovať, pracuje úplne automaticky. Stačí osadiť batériu a zapnúť vstavaný vypínač.

Umiestnenie plašiča:
Bežným riešením umiestnenia plašiča a obvykle aj najpraktickejším riešením, najmä v prípade využitia vo vnútorných priestoroch, je jeho položenie na zem do jedného z rohov chráneného priestoru s nasmerovaním prednej časti do stredu chránenej plochy. Je ale možné aj upevnenie plašiča pomocou skrutiek alebo obojstrannej samolepiacej pásky na plot, stenu, stĺpik, okno, dvere a pod., čo je najvhodnejšie pri využití vo vonkajších priestoroch. Aj v tomto prípade odporúčame smerovať prednú časť plašiča do stredu chránenej plochy. Bližšie informácie k vhodnému umiestneniu nájdete na stránke Všetko o plašičích škodcov

Rozsah účinnosti plašiča Deramax-Aves:
Najvyššia účinná vzdialenosť pred plašičom je do 14 metrov. Rozsah účinnej plochy v metroch štvorcových je do 120 m2. Účinný uhol záberu je 90 stupňov. Plašič teda disponuje vysokým výkonom a špeciálna konštrukcia prístroja zaisťuje dosiahnutie širokého účinného uhla záberu 90 stupňov, pričom aj na hranici deklarovaného uhla záberu (teda mimo hlavného smeru vyžarovania signálu) generuje plašič stále minimálne 83 % deklarovanej hladiny akustického tlaku. Ultrazvukový signál sa samozrejme šíri aj nad uvedený uhol záberu 90 stupňov ale účinnosť je tu už menšia a preto v rámci objektivity udávame účinný uhol záberu „iba“ 90 stupňov.

Počet plašičov v jednom priestore:
V jednom mieste môže byť umiestnené ľubovoľné množstvo ultrazvukových plašičov a ich signály sa nijako negatívne neovplyvňujú. Naopak, bežne sa na ochranu najmä väčších, alebo viac členitých priestorov využíva viac plašičov, pretože väčšie množstvo plašičov (odpudzovačov) inštalovaných v jednom mieste znamená výrazne vyššiu penetráciu chráneného priestoru ultrazvukovým signálom a zvyšuje sa celková účinnosť.

- Vysoký výkon
- Efektívna pulzná prevádzka
- Rezonančné zosilnenie signálu
- Široký účinný uhol záberu vďaka špeciálnej konštrukcii
- Bezpečnosť
- Vysoká odolnosť poveternosti
- Priebežná kontrola a kalibrácia produktov

Technické parametre:

- Typ plašiča: Pulzný subultrazvukový plašič. Bezhlučný pre človeka
- Napájanie: 9 V batéria (6LR61)
- Batéria nie je súčasťou dodávky
- Výdrž batérie: 1 rok pri použití lítiovej batérie, 6 mesiacov pri použití alkalickej batérie
- Umiestnenie: Vnútorné aj vonkajšie použitie. Plašič je odolný vode, snehu, vlhkosti, prachu, vysokej teplote aj mrazu
- Účinná vzdialenosť: do 14 metrov.
- Účinná plocha: do 120 m²
- Účinný uhol záberu: 90 stupňov.
- Vstavaný vypínač: Áno
- Vplyv na človeka: Žiadny
- Vplyv na domáce zvieratá: Plašič Deramax-Aves má v dosahu svojej pôsobnosti negatívny vplyv na domáce a hospodárske zvieratá, ako sú psy, mačky, kone, ovce, králiky, hovädzí dobytok. Pokiaľ majú ale zvieratá možnosť odísť z priestoru chráneného plašičom, nie je nutné túto skutočnosť nijako viac riešiť
- Pracovná teplota: - 25 st. C až + 80 st.C
- Rozmery: 105 mm x 60 mm x 40 mm (s montážnymi úchytmi)
- Hmotnosť: 0,072 kg.
- Krajina pôvodu: Česká republika

Tovar zaradený v kategóriách

Expres servis

Expres servis satelitnej a anténnej techniky

v okrese Prešov  od 30 € + doprava a materiál

BJ, SK, VT po dohode

+421 919 999 222

Kde nás nájdete

MAVA-SAT-ELEKTRO

Hlavná 667/20A

Kapušany, 082 12

Po 08:30–12:00, 13:00–18:00
Ut  08:30–12:00, 13:00–18:00
St  08:30–12:00, 13:00–18:00
Št  08:30–12:00, 13:00–18:00
Pia Zatvorené-- Servisné práce
So Zatvorené-- Servisné práce
Ne Zatvorené

Kontakty
Zákaznícka podpora MavaSat.sk
Zákaznícka podpora MavaSat.sk
(Po-Pia, 8-17 hod.)
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk