Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-17 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 1. Úvod
 2. Dom a Záhrada
 3. Odpudzovače zvierat
 4. Deramax Echo, ultrazvukový plašič, odpuzovač netopierov

Deramax Echo, ultrazvukový plašič, odpuzovač netopierov

 • TOP produkt
 • Doprava ZADARMO

Ultrazvukový plašič (odpudzovač) Deramax-Echo Plašič Deramax-Echo slúži na ochranu vnútorných i vonkajších priestorov pred netopiermi. Prístroj je pre... celý popis
Dostupnosť
Skladom 2 ks
Doba dodania
Doručenie 02.06.2023 do 17:00. Objednajte do zajtra do 13:00
39,90 €
33,25 €
bez DPH
ks
Číslo produktu:220
EAN kód:8592932002709
Darček:Krájač a vykrajovač melónov
Výrobca:DERAMAX
Kompletné špecifikácie

Ultrazvukový plašič (odpudzovač) Deramax-Echo

Plašič Deramax-Echo slúži na ochranu vnútorných i vonkajších priestorov pred netopiermi. Prístroj je pre človeka úplne bezpečný a bezhlučný. Škodcovia sú trvalo obťažovaní ultrazvukovými signálmi plašiča av krátkom čase opúšťa chránený priestor. Prevádzka prístroja je ekologická, bez využitia chemických prostriedkov.

 

 
 

Pulzná prevádzka batériového plašiča:
Jednou zo zásadných výhod batériového plašiča Deramax-Echo je optimalizovaná pulzná prevádzka, ktorá umožňuje vygenerovať ultrazvukové signály s veľmi vysokou hladinou akustického tlaku, pri minimálnej spotrebe energie. Optimalizovaná pulzná prevádzka plašiča a tým aj pulzný odber energie z batérie znamená niekoľkonásobne vyššiu efektivitu využitia kapacity batérie oproti bežným typom batériových plašičov. A to znamená niekoľkonásobné predĺženie doby výdrže batérie.

Rezonančné zosilnenie ultrazvukového signálu:
Plašič Deramax-Echo využíva rezonančné zosilnenie signálu, ktoré je dôležité pre dosiahnutie najvyššieho možného výkonu, pri čo najnižšej spotrebe energie. Kalibráciu kmitočtov, ktoré generujú elektronické obvody plašiča s rezonančnými kmitočtami použitých piezomeničov (ultrazvukových "žiaričov") vykonávame v rámci každej výrobnej série.

Napájanie plašiča Deramax-Echo:
Deramax-Echo je plašič s batériovým napájaním pomocou bežnej 9 V batérie. 9 V lítiová batéria udrží prístroj v chode 12 mesiacov. 9 V alkalická batéria udrží plašič v chode 6 mesiacov.

Cieľová skupina škodcov:
Netopiere.

Upozornenie: V niektorých krajinách sú určité druhy netopierov chránené, ev. sú chránené všetky druhy voľne žijúcich netopierov. Odporúčame Vám preto overiť si, aké druhy netopierov sú chránené vo Vašej krajine. Právnej ochrane často nepodliehajú len samotné zvieratá, ale aj netopierie stanovište. Napr. v Českej republike sú všetky druhy netopierov chránené zákonom č. 114/1992 Zb. o ochrane prírody a pre manipuláciu s netopiermi alebo zásah na ich stanovisku je potrebné si vyžiadať výnimku zo zákona od orgánov ochrany prírody.

Odolnosť plašiča:
Vnútorné aj vonkajšie použitie. Plašič je odolný vode, snehu, vlhkosti, prachu, vysokej teplote aj mrazu (- 25 st. C až + 80 st. C).

Bezpečnosť plašiča Deramax-Echo:
Z hľadiska vplyvu na človeka plašič Deramax-Echo neruší svoje okolie nepríjemným hlukom, je úplne tichý a bezpečný. Spĺňa zákonné limity stanovené pre max. hladinu ultrazvuku. Naše interné pravidlá idú potom nad rámec platných zákonov a berú do úvahy aj súčasné lekárske vedecké práce a odporúčania WHO pre ultrazvukový signál šírený vzduchom. Súčasne nemá táto plašička na netopiere žiadny negatívny vplyv na domáce alebo hospodárske zvieratá ako sú napr. psy, mačky, kone, hydina, exotické vtáctvo a pod.

Komfort prevádzky:
Prístroj nie je nutné nijako nastavovať, pracuje úplne automaticky. Stačí osadiť batériu a zapnúť vstavaný vypínač.

Umiestnenie plašiča:
Bežným riešením umiestnenia plašiča a obvykle aj najpraktickejším riešením, najmä v prípade využitia vo vnútorných priestoroch, je jeho položenie na zem do jedného z rohov chráneného priestoru s nasmerovaním prednej časti do stredu chránenej plochy. Je ale možné aj upevnenie plašiča pomocou skrutiek alebo obojstrannej samolepiacej pásky na plot, stenu, stĺpik, okno, dvere a pod., čo je najvhodnejšie pri využití vo vonkajších priestoroch. Aj v tomto prípade odporúčame smerovať prednú časť plašiča do stredu chránenej plochy. Bližšie informácie k vhodnému umiestneniu nájdete na stránke Všetko o plašičích škodcov

Rozsah účinnosti plašiča Deramax-Echo:
Najvyššia účinná vzdialenosť pred plašičom je do 12 metrov. Rozsah účinnej plochy v metroch štvorcových je do 70 m2. Účinný uhol záberu je 120 stupňov. Plašič teda disponuje nielen vysokým výkonom ale špeciálna konštrukcia prístroja zaisťuje dosiahnutie veľmi širokého účinného uhla záberu 120 stupňov, pričom aj na hranici deklarovaného uhla záberu (teda mimo hlavného smeru vyžarovania signálu) generuje plašič stále minimálne 85 % deklarovanej hladiny akustického tlaku. Ultrazvukový signál sa samozrejme šíri aj nad uvedený uhol záberu 120 stupňov ale účinnosť je tu už menšia a preto v rámci objektivity udávame účinný uhol záberu „iba“ 120 stupňov.

Počet plašičov v jednom priestore:
V jednom mieste môže byť umiestnené ľubovoľné množstvo ultrazvukových plašičov a ich signály sa nijako negatívne neovplyvňujú. Naopak, bežne sa na ochranu najmä väčších, alebo viac členitých priestorov využíva viac plašičov, pretože väčšie množstvo plašičov (odpudzovačov) inštalovaných v jednom mieste znamená výrazne vyššiu penetráciu chráneného priestoru ultrazvukovým signálom a zvyšuje sa celková účinnosť.

 • Vysoký výkon
  - Efektívna pulzná prevádzka
  - Rezonančné zosilnenie signálu
  - Široký účinný uhol záberu vďaka špeciálnej konštrukcii
  - Bezpečnosť
  - Vysoká odolnosť poveternosti
  - Priebežná kontrola a kalibrácia produktov

Technické parametre:

- Typ plašiča: Pulzný ultrazvukový plašič
- Bezhlučný pre človeka
- Napájanie: 9 V batéria (6LR61
- Batéria nie je súčasťou dodávky
- Umiestnenie: Vnútorné aj vonkajšie použitie. Plašič je odolný vode, snehu, vlhkosti, prachu, vysokej teplote aj mrazu
- Účinná vzdialenosť: do 12 metrov
- Účinná plocha: do 70 m²
- Účinný uhol záberu: 120 stupňov
- Vstavaný vypínač: Áno
- Vplyv na človeka: Žiadny
- Vplyv na domáce zvieratá: Žiadny
- Pracovná teplota: - 25 st. C až + 80 st.C
- Rozmery: 105 mm x 60 mm x 40 mm (s montážnymi úchytmi)
- Hmotnosť: 0,072 kg
- Krajina pôvodu: Česká republika

Tovar zaradený v kategóriách

Expres servis

Expres servis satelitnej a anténnej techniky

v okrese Prešov  od 30 € + doprava a materiál

BJ, SK, VT po dohode

+421 919 999 222

Kde nás nájdete

MAVA-SAT-ELEKTRO

Hlavná 667/20A

Kapušany, 082 12

Po 08:30–12:00, 13:00–18:00
Ut  08:30–12:00, 13:00–18:00
St  08:30–12:00, 13:00–18:00
Št  08:30–12:00, 13:00–18:00
Pia Zatvorené-- Servisné práce
So Zatvorené-- Servisné práce
Ne Zatvorené

Kontakty
Zákaznícka podpora MavaSat.sk
Zákaznícka podpora MavaSat.sk
(Po-Pia, 8-17 hod.)
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk